Астрологијата тврди дека врз основа на датумот на раѓање, можеме да предвидиме колку деца ќе имаме.

Жената во знакот Овен ќе има многу деца. Таа ќе биде мајка на три или четири деца.

Жената во знакот Бик ќе има две деца со голема разлика во годините. Мајките родени во овој знак се прекрасни, нежни и посветени на своите деца.

На Близнаците им е судено да имаат две деца. Астрологијата предвидува дека жената во знакот Близнаци ќе роди токму близнаци. Овој знак е многу посветен на своите деца.

Жената родена во знакот Рак ќе има две деца, со тоа што разликата во годините меѓу децата ќе биде голема.

Лавиците раѓаат многу деца одеднаш. Ним им е судено да родат две или четири деца.

Девиците најверојатно ќе имаат само едно дете. Со текот на времето стануваат паметни мајки полни со разбирање.

Астрологијата предвидува дека Терезиите ќе родат две, четири или шест деца.

Жените родени во знакот Скорпија ќе имаат многу дечиња. Скорпиите се чувствителни мајки, полни со љубов и нежност.

Жените Стрелци ќе имаат само едно дете. Тие се полни со енергија и нив не ги држи место.

Жените родени во знакот Јарец се одлучни во намерата да имаат три деца.

Водолиите ќе бидат мајки на едно дете. Тие ќе го научат своето единче како да има одлични социјални вештини и ќе му ги предадат големите животни мудрости.

Рибите се родени за да имаат многу деца и секое од нив ќе биде максимално разгалено.

Извор: Убавина и Здравје

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.