Летото се ближи и наговестува нови возбудувања, а хороскопот веќе најавува дека за време на јули и август одредени хороскопски знаци ќе имаат малку повеќе среќа во љубовта и дека сите нивни желби ќе бидат исполнети до крајот на летот.

Водолија

Припадниците на овој знак ќе имаат најголеми шанси да направат чекор напред во врската или да станат родители. Најтоплиот месец во годината ќе биде посебно добар кога станува збор за семејните врски.

Ова ќе биде одлично време за започнување сериозен однос, а за оние кои се во врска сега е совршено време да го кажат судбоносното „да“.

Рак

Најемотивниот знак во хороскопот ова лето ќе има вистинска среќа во љубовните односи. Конечно, ќе можете да излезете од лошиот однот или да запознаете совршен партнер.

Сакате совршен партнер, па така во јуни ќе запознаете токму таква личност.

Ако долго сте размислувале за воздушен знак, можеби токму со таков ќе имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска за време на јули.

Лав

Иако огнениот лав мисли дека се уште не е време да се смири, ова лето ќе го промени своето мислење. За време на јуни, комплицираните проблеми конечно ќе се решат и работите ќе станат појасни од било кога.

Јули и август се месеци кои ќе донесат многу насмевки, љубов и евентуални брачни понуди. Ова е вистинско време барем да размислите за тоа. Оние кои се слободни ги чека неверојатна љубов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.