ОВЕН

Со многу оптимизам започнувате со реализација на нов деловен проект. Уверени сте дека ве чека одреден финансиски успех. Ако сте слободни започнувате нова врска од која очекувате многу. Здравјето е стабилно.

БИК

Бизнисот се развива одлично, поради што сте задоволни. Ако соработувате со странци, постои заемна доверба и почит. Брачниот другар е заинтересиран за проширување на семејството. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Во случај да сте приватно лице, имате познанство со личност која остава одличен впечаток и на која ѝ нудите деловна соработка. Емоциите работеа за вас и вие сте целосно посветени на вашата сакана личност. Инфекција е можна.

РАК

Одличен ден е да добиете нова деловна понуда. Ако веќе работите, лесно ги исполнувате деловните обврски. И покрај фактот дека ја сметате врската за стабилна, уживате во таен флерт за кој вашиот партнер не е свесен. Се чувствувате добро.

ЛАВ

Вие ги разбирате обврските на најодговорен начин. Вие сте добро организирани, се грижите да направите сè на време, квалитетно и успевате во тоа. Саканата личност е напната и се обидувате да ја опуштите. Здравјето е солидно.

ДЕВИЦА

Вие сте многу задоволни од приливот на финансии. Спонзорот ги плаќа парите исто како што ветил. Не сте воодушевени од тоа како се развива врската. Вашиот впечаток е дека вашиот партнер не е заинтересиран за ништо друго освен врската и тоа ве гуши. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Претпоставениот ја иницира средбата затоа што сака да разговара за деловната и финансиската состојба. Брачната врска е задоволителна. Не забележувате дека другата страна има проблеми кои ги крие од вас. Инфекција е можна.

ШКОРПИЈА

Вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа. Соработката со колегите е хармонична, а работата тече точно како што предвидувавте. Бракот е стабилен, а партнерот е целосно посветен на вас. Главата, бубрезите и гениталиите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Фокусирани сте на соработка со странски соработници и таа оди одлично. Брачниот другар сака да го прошири семејството. Тој размислува отворено да ви каже што сака. Можни се проблеми со уринарниот систем.

ЈАРЕЦ

Официјално влегувате во водите на приватниот бизнис. Самодовербата е на високо ниво, подготвени сте да вложите време и напор и да очекувате резултати. Не ви се допаѓа однесувањето на сопругот затоа што му пречи вашето семејство. Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Конечно, донесувате одлука да ја прекинете деловната соработка од која не сте задоволни веќе некое време. Вие сте во асоцијална фаза. Не сте расположени за дружење со луѓе, па затоа и понатаму сте емотивно слободни. Можни се проблеми со гениталиите.

РИБИ

Имате многу обврски, но успевате да направите сè на време. Задоволни сте, се чувствувате корисни. Љубомората негативно влијае на вашата врска. Партнерот мисли дека сте непотребно љубоморни. Здравјето е стабилно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.