2019 година ќе биде година на пораст, среќа и напредок, се согласуваат астролозите, посебно за овие хороскопски знаци:

Овен

Припадниците на овој знак, природно се работници, а нивната желба за работа и постигнување успех во бизнисот, конечно ќе дојде на вистинското место.

Во 2019 година, освен што ќе ги следи среќа, тие ќе бидат и прилично оптимисти, па нема да им недостасува инспирација за реализација на започнатата работа.

Освен тоа, нема да може да се покажалат и на здравјето.

Бик

Едноставно кажано, тврдоглавите Бикови ќе имаат среќа во сè што ќе прават. Освен што ќе ги служи здравјето, ќе бидат поупорни од било кога. Иако среќата ќе ги следи преку целата година, кога е во прашање љубовта, најдобрите месеци ќе им бидат јануари, февруари и март, додека крајот на годината е резервиран за работни успеси.

Девица

На припадниците на овој знак, 2019 година ќе им биде една од најстабилните години во последно време. Ги очекуваат одлични резултати на професионално поле, добро здравје, но и стабилна финансиска состојба.

Вага

Вагите, претстојната година ќе ја искористат за максимално уживање и исто така нема да пропуштат ниедна прилика која ќе им излезе на патот. Позитивната енергија со која ќе зрачат, ќе биде многу „заразна“, па ќе им помогне и во деловниот, но и приватниот живот. Едноставно ќе им бидат неодоливи на луѓето околу себе. Исто така, можат да очекуваат и поголеми финансиски добивки, чести патувања и авантури.

Стрелец

После долги 12 години, Јупитер е повторно во нивниот знак, па сега конечно ги очекува среќа на професионално поле, бројни патувања, нови прилики и предизвици, на кои со задоволство ќе им се препуштат. Средината од годината е резервирана за нова љубов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.