Астрологијата овозможува детална анализа на сите полиња од животот на хороскопските знаци. Па, ако сакате да дознаете која е идеалната туристичка дестинација за вашиот знак, продолжете со читање.

Овен

Овните сакаат високи температури, одлична храна и туристички атракции. Токму затоа и Дубаи е совршено место за нив.

Бик

Биковите се хедонисти кои сакаат да пијат добро вино во кристални чаши и да јадат вкусна храна. Покрај тоа сакаат да уживаат во убавото време и културните богатства. Затоа Прага е вистинското место за нив.

Близнаци

Близнаците уживаат во метежот и динамиката на големите градови, како и во бурниот ноќен живот. Затоа не е чудно што Лондон се наоѓа високо на нивната листа со желби.

Рак

Без разлика дали се работи за река, езеро или океан, Раковите обожаваат да се покрај вода. Тие исто така сакаат да откриваат нови национални кујни, па затоа Грција е одлична дестинација за нив.

Лав

Лавовите се љубители на луксузот и гламурот, па затоа насекаде патуваат со авион и тоа со прва класа. Нивната омилена дестинација е Париз.

Девица

Девиците се љубопитни и размислуваат детално. Како дестинации за патување одбираат градови како Рим, чие културно богатство можат да го истражуваат со денови.

Вага

Вагите се мирни и дружељубиви личности. Сончевата Шпанија за нив е вистински рај.

Скорпија

За Скорпиите одморот е синоним за романса и токму затоа одбираат романтични места, како Венеција, кои можат да ги посетат со своите партнери.

Стрелец

Стрелците обожаваат да патуваат, посебно на места на кои можат да истражуваат за различните култури. Египет е одлична идеја за нив.

Јарец

Јарците се зависни од работа и гладни се за моќ и пари. Кога конечно ќе земат здив и ќе решат да одат на одмор, одбираат монденски дестинации како Малдивите.

Водолија

Водолиите се љубопитни личности кои постојано сакаат да истражуваат. Токму затоа градовите како Берлин за нив се одлична дестинација.

Риби

Рибите се сонувачи, па затоа и воопшто не е чудно што најпријатно се чувствуваат во волшебните земји како Јапонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.