Плејадите претставуваат расфрлано ѕвездено јато, а порталот на ова ѕвездено поле ќе биде отворен на небото од 16 до 24 мај, пишува Ловесенса.

Космичките движења имаат големо влијание врз нашата енергија, особено ако сте чувствителни и енергетските текови се сè уште нестабилни. Овој космички настан нè поттикнува подобро да ги разбереме законите и границите на Мајката природа. Исто така, разбудете го нашиот ум и отворете го за ново знаење и создадете свесност за нашето внатрешно битие.

Порталот се отвора за краток период, па затоа е важно да се искористи енергетското полнење што го носи ѕвездениот портал на Плејадес. Бидете отворени за нови животни можности и зајакнете ја позитивната енергија преку медитација. Бидете подготвени да почувствувате како се развивате, исцелувајте ја вашата душа и тело и слободно да се занесувате во животните промени.

Плејадите се нарекуваат и седуммина сестри на небото, што укажува на голема меѓусебна поврзаност на овие sвезди. Ова име е исто така симбол на човечка поврзаност – поврзаност на душите. Затоа е важно во овој период, додека порталот Плејадес е отворен, да покажете енергија во односите помеѓу вашиот дом и семејство и да ја зголемите моќта на емпатија. Направете обид да ги зајакнете врските што ви го исполнуваат животот со пријатни емоции и оставете ги чувствата да оживеат.

Отворањето на овој портал може да се толкува и како знак на Универзумот дека е време да се ослободиме од негативниот емотивен багаж и да ги отвориме нашите срца кон нови убавини што ќе ги лечат раните од минатото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.