Дали се фаќате како постојано мислите на другите и се трудите да ги задоволите нивните потреби наместо своите? Давате сѐ од себе за секаде и секогаш да ја одржите хармонијата и мирот и кажувате „да“ дури и кога мислите не?

Два хороскопски знаци кои повеќе мислат на другите место на себе:
Рак
Тие можат да напишат прирачник за живот според туѓите потреби. Раковите сакаат да ги згрижат сите и да им помогнат на сите.
И да не побарате помош, тие ќе ви се понудат. Ќе ги остават своите обврски и ќе направат сѐ за своите сакани во секој миг.

Терезија
Терезијта не сака конфликти и ќе ги тргне на страна своите лични и чувства за да им излезе во пресрет на туѓите. Сакаат баланс и среќа, па ќе направат сѐ за да го постигнат и одржат тоа.

Среќни се кога прават приспособувања спрема потребите на другите луѓе. Константно гаснат огнови и смируваат конфликти.

Сакаат да си поминат добро и за да успеат во тоа знаат дека мора прво сите да бидат задоволни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.