Следете ја нумерологијата ако сакате да стекнете богатство.
Верувале или не, според толкувањето на бројките и правилата на нумерологијата, правилниот избор на паричникот и неговата боја ќе ја привлечат енергијата на парите и ќе ги намалат финансиските проблеми. Исто така, според правилата на Фенг Шуи, секој паричник треба да има осум прегради, бидејќи бројот осум асоцира на успех. Бојата на паричникот треба да се избере според бројот на последната година од раѓањето на личноста.

Ако конечниот број на годината на раѓање е 4 или 5 – тогаш треба да изберете црна, сина, зелена или светло зелена боја на паричникот.

 

Ако конечниот број на годината на раѓање е 6 или 7 – тогаш треба да изберете зелена, светло зелена, црвена или розова боја на паричникот.

Ако конечниот број на годината на раѓање е 8 или 9 – тогаш треба да изберете црвена, розова, жолта, кафена или светло жолта боја на паричникот.

 

Ако конечниот број на годината на раѓање е 0 или 1 – тогаш треба да изберете жолта, кафеава, бела, сива или сребрена боја на паричникот.

Ако конечниот број на годината на раѓање е 2 или 3 – тогаш треба да изберете бела, сива, сребрена, златна, црна или сина боја на паричникот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.