Секој од следните три хороскопски знаци води своја внатрешна борба која никогаш не ја покажува пред светот, мислејќи дека никој нема да ги разбере како им е.

Тие се тешко пристапни и секој обид да ги прочитате или да сакате да им помогнете, може да остане без никаков резултат.

Еве за кого се работи:

Рак

Нивното однесување е променливо, а емоционалната состојба ни самите не можат да си ја следат и контролираат. Тешко поставуваат емоционални граници, а количината на емпатија која ја носат во себе е дури и неозможна. Имаат истакната интуиција која уште учат како да ја користат.

Скорпија

Скорпиите се полни со незаситна страст од која воопшто не се срамат. Од друга страна, често испраќаат измешани сигнали и луѓето околу нив навистина не знаат како да излезат на крај. Секогаш сакаат да спасат некого, без да бидат свесни дека можеби некогаш и нив им е потребна поголема помош.

Риби

Тие се таинствени личности чија енергија секогаш зависи од другите. Имаат талент да претчувствуваат, па дури и со голема точност да предвидат некаков исход. Имаат и силна емпатија, а емоционалната наклонетост им дава можност да им помагаат на другите секогаш кога тоа им е потребно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.