ОВЕН

Работа: Односот со колегите е нехармоничен. Ниту една страна не сака да попушти, така да не успевате да постигнете договор.

Љубов: Брачниот партнер е свесен за вашите работни проблеми, и ви пружа поддршка.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

БИК

Работа: Многу работите, имате големи цели и верба дека ќе ги постигнете. Заинтересирани сте за соработка со странски партнери.

Љубов: Избегнувате комуникација и состанок со емотивниот партнер.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работната ситуација е проблематична. Работата е во фаза на стагнација, а вие не успевате нешто да направите по тоа прашање.

Љубов: Задоволни сте од емотивната сфера. Размислувате за брак. Саканата личност не е подготвена за тој чекор.

Здравје: Наклонети сте на повреди.

РАК

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. ПРобувате да одработите некои работи, но тешкотиите го забавуваат вашиот процес на работа.

Љубов: Брачниот партнер има проблеми на работа, но немате живци да слушате за тоа.

Здравје: Проблеми со коските.

ЛАВ

Работа: И покрај трудот, вложувате во работните обврски, а резултатите се минимални.

Љубов: Односот со емотивниот партнер не е најдобар. Комуникацијата е лоша така да избегнувате состанок.

Здравје: Имунитетот е слаб, притисокот е нестабилен.

ДЕВИЦА

Работа: Вложувате максимални напори во работа, но резултати нема. Силно сте загрижени поради работата.

Љубов: Незаинтересирани сте за средби со партнерот, што тој нормално прифаќа.

Здравје: Проблеми со нестабилен притисок.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна. Задоволни сте како со резултатите, така и со финансиите.

Љубов: Му пружате поддршка на партнерот. Сигурни сте дека ќе ги надмине проблемите.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Обемот на работа е намален, што директно влијае на недостаток на пари.

Љубов: Брачниот партнер пробуива да ви ја подигне самодовербата. Многу ви значи неговата поддршка.

Здравје: Време е за посета на стоматолог.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ситуацијата е стабилна. Обврските ги одработувате нормално, без никаков стрес. Соработката со колегите е хармонична.

Љубов: Емотивниот партнер предлага средба, но вие немате желба за дружење.

Здравје: Засилете го имунитетот, движете се.

ЈАРЕЦ

Работа: Демотивирани сте поради ситуацијата на работа. Имате впечаток дека сте направиме се што е во ваша моќ, но резултати нема.

Љубов: Емотвино сте заинтересирани за личност која е во проблеми и која не размислува за врска.

Здравје: Проблеми со коските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте од работната соработка со странските соработници. Слично размислувате и добро се разбирате.

Љубов: Посветени сте на семејството и обврските.

Здравје: Чувствително е здравјето. Можни се проблеми со притисокот и циркулациите.

РИБИ

Работа: Ситуацијата е стабилна, а вие задоволни. Ги работите обврските без никакви тешкотии.

Љубов: Имате симпатија која пробувате да ја освоите. Другата страна не покажува претеран интерес за дружење.

Здравје: Стабилно здравје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.