Овен (21.03 – 20.04)

Месечината во фаза на полнење ви носи нови можности на професионален план, а ако се поставите пријателски кон некој Рак, Бик или Лав, можете да очекувате нови деловни понуди, зголемување на приходите или некој друг вид на унапредување. Можете да добиете неочекуван повик од странство во вечерните часови.

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекуваат нови обврски и веројатно ќе се поставите како што треба во една за вас релативно позната средина или во ситуација во која сакате да истакнете дека никого не фаворизирате. Добрата соработка со Јарец или Шкорпија може да биде многу стресна за вас ако не сте си ги регулирале финансиските обврски. Вашиот рејтинг во друштвото значително ќе се подобри, а и за финансиите доаѓа позитивен период.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Со оптимизам гледате на некои случувања поради кои до вчера се нервиравте. Бидејќи наскоро ве очекува прослава, подгответе поголема сума пари. Не се потпирајте на соработниците, тие нема да ви помогнат, обидете се самите да го извлечете максимумот од неповолниот период во кој се наоѓате.

Рак (22.06 – 22.07)

Денес треба да поведете малку повеќе сметка за здравјето. Не се чувствувате добро, а и немате енергија. Понекогаш имате чувство дека сите ве искористуваат. Премногу грешите, околината ве почитува, но понекогаш и пречи вашата себичност. Послушајте го советот од некоја Вага.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес бидете директни во разговорите. Ако имате предлог за забава, кажете го без заобиколување. Ако некој позајмил од вас нешто и сакате да ви биде вратено, без воздржување побарајте го. Ако сакате повеќе романтика во врската, кажете му тоа на партнерот. Не претпоставувајте дека луѓето читаат меѓу редови, затоа што најголем дел од нив воопшто не се обидуваат да го прават тоа.

Девица (23.08 – 22.09)

Доаѓа до позитивна трансформација во вашиот начин на размислување и прифаќање на целокупната животна ситуација. Потполно сте подготвени за поголеми промени, ви се враќа оптимизмот и движечката енергија. Обидете се да го прифатите здравиот начин на живот, јадете здраво и вежбајте.

Вага (23.09 – 22.10)

Планетите ќе се погрижат ова да биде еден од вашите посреќни денови во оваа година. Се разбира и од вас се бара мал труд. Покажете ентузијазам и страст, но балансирајте ги со воздржаност. Колку и да сакате нешто да се случи, не треба да си дозволите да изгледате очајно. Ќе добиете интересен предлог на кој нема да можете да му одолеете.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате некој сомнеж кој не ве остава мирно да седите. Постојано провоцирате и се обидувате да направите кавга во која лицата околу вас ќе се издадат што мислат. Ве мотивираат погрешни нешта, поради кои во иднина ќе имате проблем. Финансиската ситуација која веќе е сложена во блиска иднина ќе биде уште потешка, бидејќи постои можност да ја загубите работата.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можеби денес ќе ве огрее некаква среќа што се однесува до парите, можеби тоа ќе биде платата или пак некои ветени средства што сте ги очекувале. Сепак, внимавајте на вашите финансии, лошо ги распределувате. Вашите соработници се задоволни од вашето учество во важните проекти, продолжете така.

Јарец (22.12 – 20.01)

Доаѓаат многу нови работи и сега не знаете како да реагирате. Не плашете се да поставувате прашања. Ќе ви биде многу полесно доколку сте подготвени и кога имате повеќе информации, па затоа прашајте ги луѓето што се околу вас. Нема да можете да изберете што сакате, а што не. Подгответе се за нови нешта.

Водолија (21.01 – 19.02)

Некои средства, пари или имот ќе пристигнат до вас. Можеби ќе се чудите како среќата ве посакала токму вас, но тоа е сосема нормално, бидејќи овој период е доста поволен од финансиски аспект. Ќе добиете некои пари, кои веќе сте ги заслужиле со напорната работа. Забавувајте се, излезете со пријателите и поминете си убаво.

Риби (20.02 – 20.03)

Промените се на чекор од вас, но сепак немате доволно информации кои ќе ги донесат промените и затоа не знаете дали треба да се радувате. Важно е да знаете што добивате од овие промени кои следат. Можеби нема целата работа да функционира на начинот на кој сакате. Меѓутоа, многу нешта може да бидат онака како што сакате, ако работите напорно и доволно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.