Овен 21.3 – 20.4.

Љубов

Задоволни сте од својот сегашен однос со личноста која ви се допаѓа. Наоѓате многу заеднички интереси.

Кариера

Малку работи сега може да ве запрат. Ги совладавте сите лекции и можете истите да им ги држите на другите.

Здравје и совет

Бидете она што сте.

Бик 21.4 – 20.5.

Љубов

Мали нестабилности во односите со саканата личност ќе бидат поврзани со доминацијата. набргу ќе се договорите.

Кариера

Ќе изгледа како да сте многу позрели од своите шефови. Ако треба, тактично посоветувајте ги како понатаму.

Здравје и совет

Пијте повеќе вода.

Близнаци 21.5. – 21.6.

Љубов

Најдобро ќе се чувствувате доколку не прифаќате, ниту, пак, барате некаква обврска во личнитe односи.

Кариера

Денеска веројатно ќе ви опадне концентрацијата за посериозни задачи. Оние кои имаат поопуштена работа, ќе поминат добро. Другите нека внимаваат.

Здравје и совет

Наспијте се.

Рак 22.6 – 22.7.

Љубов

Денеска семејството ќе бара од вас дополнителен ангажман. Партнерот ќе има разбирање.

Кариера

Најдобри ќе се искажете во кореспонденција и соработка со другите. Оние кои учат ќе имаат успеси.

Здравје и совет

Само немојте да брзате.

Лав 23.7. – 22.8.

Љубов

Со задоволство ќе споделувате се со другите, па така и со саканата личност. Денеска нема да се одвојувате.

Кариера

Пофалбите ви се пријатни и ве поттикнуваат на натаможни предизвици. Истовремено, други бараат помош од вас.

Здравје и совет

Помогнете со вашето знаење.

Девица 23.8. – 23.9.

Љубов

Ќе се однесувате таинствено и на тој начинќе ја привлечете другата страна. Сепак, станува за вистинска измама. Само глумите мистерија.

Кариера

Влегувате во нова деловна фаза кога се ќе поминуваа поопуштено. Подготвени сте за отворена соработка со сите.

Здравје и совет

Уживајте во нежните соништа .

Вага 24.9. – 23.10

Љубов

Мнгумина и денеска добро ќе се забавуваат, а вљубените навистина ќе уживаат. Ќе бидете задоволни.

Кариера

Она што го работите на вас ви изгледа лесно и едноставно, но тоа не го мислат и другите околу вас. Помогнете им.

Здравје и совет

Нема потреба за брзање.

Шкорпија 24.10. – 22.11.

Љубов

Пред вас е ден во кој не само што ќе бидете забавбни туку и со љубезниот став и однесувањето ќе ги придобиете сите околу себе.

Кариера

Ќе успеете да се договорите за се, зашто нема да бидете тврдоглави, а другата страна ќе има поопуштен став.

Здравје и совет

Прошетајте се.

Стрелец 23.11 – 21.12.

Љубов

Ќе се обидете да ги игнорирате грижите и да се сконцентрирате на она позитивното што постои во вашата врска.

Кариера

Не измислувајте чудни изговори за да избегнете одговорност. Oва за вас е голема шанса. Прифатете го предизвикот.

Здравје и совет

Однесувајте се позрело.

Јарец 22.12 – 20.1.

Љубов

Со помош на добрите пријатели, ќе најдете пат како повторно да го освоите срцето на саканата личност.

Кариера

Ќе чувствувате дека на работа ви е се понапорно, зашто барањата се поголеми, а тука е и притисокот што се засилува.

Здравје и совет

Правете редовни паузи.

Водолија 21.1. – 19.2.

Љубов

Ќе се замислувате во некоја друга улога , поинаква од онаа во која живеете. Најмногу би сакале да побегнете, но немате каде.

Кариера

Некои денеска ќе земат мала пауза за да ги соберат мислите и да се доведат во ред. Оние кои работат, нека се држат до редовните должности.

Здравје и совет

Не одете преку своите граници.

Риби 20.2. – 20.3.

Љубов

Во вториот дел од денот ќе бидете подготвени на различни лудости со кои ќе ја збунувате саканата личност.

Кариера

Не инсистирајте да биде нешто по ваше, зашто нема да ве разберат. Одработете го она што морате и бидете трпеливи.

Здравје и совет

Мал душевен немир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.