Овен

Позитивна енергија и работна етика нема да изостанат оваа сабота кај повеќето Овни. Внимавајте на можните зголемувања на трошоците. Изненадете ја саканата личност со подарок, излезете некаде, посветете што повеќе заеднички моменти.

Можна чувствителност на грлото, избегнувајте газирани пијалоци.

Бик

Биковите треба да се посветат на одмор и релаксација овој прв ден од викендот. Удоволете си на себе самите. Би било добро љубовната сфера да не ја исклучите целосно од вашата глава, многу е можно таму да ве очекува пријатно изненадување.

Не претерувајте со консумирање на омилената храна и пијалоци.

Близнаци

Доколку повеќето од денешните обврски веќе сте ги испланирале, обидете се да ги реализирате, но можно е да смислите нешто итно од претходно кое можеби сте го заборавиле.

Во никој случај не е добар ден за влечење на приказни од минатото, посветете се на некои повесели теми. Промени во расположението.

Рак

Поволен ден за Раковите е да се справат со сите поставени обврски без поголем товар. Искористете го денот за дружење со драги пријатели, ќе уживате во позитивната атмосфера.

Ве очекува одличен ден и на љубовен план. Посветете се на релаксација и уживање во заедничките моменти со саканата личност.

Лав

Опуштениот ден очекуваод повеќето Лавови да се посветат првенствено на оние активности поврзани со долгорочни планови. Ве очекува поддршка од авторитетите. Ви претстои опуштен и мирен ден за да уживате во романтична атмосфера со саканата личност.

Бидете насмеани и весели.

Девица

Многу е реално типичните Девици денес да бидат повеќе ангажирани во бизнисот од очекуваното, особено ако се поврзани со надворешни работи.

Покана да се дружите и подобро да се запознаете може да дојде од личност која неодамна сте ја запознале преку социјалните мрежи или во кругот на пријатели.

Вага

На Вагите денеска ќе им треба многу време за активности поврзани пред сè со некои незавршени формалности и документи. Нема индикации за некои значајни настани во вашиот љубовен живот.

Сепак, не треба да седите со скрстени раце, треба да се движите. Чувствителност на уринарниот тракт.

Скорпија

На Скорпиите им претстои поволен ден да ги водат потребните разговори во врска со долгорочните планови. Може да добиете и нова деловна понуда. Треба да се посветите на заедничките планови за одмор, можете заедно да одите на пократко патување.

Организирајте да поминете време со партнерот.

Стрелец

Нема причина да се нервирате бидејќи дури и на првиот ден од викендот може да дојде нешто што треба да го завршите. Сè може да се постигне со добра организација.

Оваа сабота не е лоша да се обидете и пријатно да ја изненадите вашата сакана. Покажете колку се грижите. Би уживале во физичка активност на отворено.

Јарец

Сите деловни обврски денеска треба да бидат во втор план. Посветете се на толку потребниот одмор, и уживајте во семејната средина.

Подгответе се адекватно да одговорите на љубовните сигнали кои може да ви дојдат од личност од вашето љубовно минато на која можеби сте заборавиле.

Водолија

Повеќето активности денес ќе бидат насочени кон вашиот дом и семејство, каде што треба да очекувате најголемо задоволство. Уживајте.

Поканете заеднички пријатели или роднини да ги посетите, да се дружите, уживате. Времето минато со луѓето што ги сакате ќе вроди неочекувани резултати.

Риби

Овој ден е како да ви е наредено да го посветите на дружење со драги пријатели, излегување и многу потребна релаксација. Организирајте патување. Можно е сосема неочекувано познанство на сосема необично место или под необични околности.

Уживајте во денот и енергијата. Можна е малку послаба циркулација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.