ОВЕН

Љубов:
Некој ве возбудува и ви го привлекува вниманието повеќе отколку што сте подготвени да признаете. Делувате мистериозно.

Работа:
Со неколку добри потези можете да направите повеќе од вашите соработници. Можете да ги постигнете вашите намери на различни страни.

Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.

БИК

Љубов:
Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте некој да ве наведе на погрешно однесување.

Работа:
Важно е да ги поставите вашите идеи на вистинското место, за сите околу вас да бидат среќни и задоволни. Поттикнете го вашето креативно расположение.

Здравје:
Ќе уживате во престој во природа или некоја спортска активност.

БЛИЗНАЦИ

Љубов:
Доколку ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакцијата пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации.

Работа:
Се обидувате да ја одложите деловната ситуација која бара добро расудување и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи.

Здравје:
Ќе уживате во психолошка релаксација или опуштање.

РАК

Љубов:
Отворено разговарајте со партнерот и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да се залажувате со илузии.

Работа:
Во заеднички интерес е да се намали деловниот и финансискиот ризик на минимум. Правилно почитувајте го договорот.

Здравје:
Треба да се ослободите од непотребните грижи

ЛАВ

Љубов:
Повнимателно изберете ја личноста со која сакате емотивно да се опуштите или да уживате во некоја поинтимна забава.

Работа:
Поттикнете ја вашата креативна љубопитност и упорност, но само до тој степен што нема да ви биде проблем да ги постигнете вашите намери.

Здравје:
Избегнувајте неумереност и разни видови на екстремно однесување.

ДЕВИЦА

Љубов:
Упорно се обидувате да ги прикриете вашите планови или некои „траги“, бидете искрени со саканата личност.

Работа:
Сте го привлекле вниманието кон себе, но на погрешен начин. Потребна ви е нечија морална поддршка и сигурна помош.

Здравје:
Планирајте омилена забава како рецепт за добро расположение.

ВАГА

Љубов:
Некој ве поттикнува да донесете важна одлука. Не можете да ја одбиете вашата одговорност кон блиска личност.

Работа:
Кога ќе ги усогласите вашите духовни интереси со практични цели, ве очекуваат позитивни резултати. Покажете повеќе чувство за практични вредности.

Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

СКОРПИЈА

Љубов:
Не добивате доволно емотивно внимание и поддршка од партнерот, размислете која е вистинската причина. Некаде сте затаиле.

Работа:
Премногу ароганција од ваша страна може да го искомплицира договорот поврзан со деловна и финансиска соработка.

Здравје:
Ќе уживате во излегување или средбата со пријателите, како добра релаксација.

СТРЕЛЕЦ

Љубов:
Изгледате задоволни и расположени за излегување или нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања.

Работа:
Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекин во деловната соработка. Искористете го туѓиот корисен совет.

Здравје:
Ќе уживате во повеќе часови здрав сон, обрнете внимание на соништата.

ЈАРЕЦ

Љубов:
Користете некои скриени адути за да го шармирате партнерот. Сè е дозволено, ако годи на заедничкиот вкус.

Работа:
Помислата дека сте голем чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Изгледате амбициозно.

Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.

ВОДОЛИЈА

Љубов:
Нема причина да разочарате нечии очекувања, отворено разговарајте со блиска личност за сите чувствителни теми.

Работа:
Некој ве предупредува да ги почитувате утврдените правила во деловната соработка. Прифатете добри совети и завршете ја целата работа што сте ја започнале.

Здравје:
Слободното време посветете го на релаксација, поминувајте повеќе време на свеж воздух.

РИБИ

Љубов:
Планирајте интересна забава во избраното друштво. Се е можно, кога се има добра волја и заедничка хармонија.

Работа:
Во добра психофизичка форма сте. Успехот може да се постигне преку комбинација на професионални манири, искуство и скриени средства.

Здравје:
Ќе уживате во активна улога на различни страни, зрачите со позитивна енергија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.