Овен

Работа: Можно е на ова поле да имате некои мали проблеми кога е во прашање хартии и администрација.

Љубов: Имате можност на љубовното поле да запознаете личност која ви одговара.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

Бик

Работа: Пред вас е исклучително поволен ден за почеток на некој нов работен проект.

Љубов: Задоволни сте од ситуацијата. Очекувајте дека партнерот ќе ви биде максимално посветен.

Здравје: Сосема добро.

 

Близнаци

Работа: Можно е да имате некои проблеми на работа и ќе бидете наклонети кон караници и недоразбирања со соработниците.

Љубов: Посакувате промени во вашиот брак. Можно е да влегувате во монотонија.

Здравје: Минлива главоболка.

 

Рак

Работа: Денешниот ден ви носи некои мали проблеми. Водете сметка сами да не реагирате премногу избрзано.

Љубов: Доколку ви се допаѓа некој, сега ве очекува шанса за почеток на врска.

Здравје: Несоница.

 

Лав

Работа: Подготвени сте да ги покажете своите работни вештини и таленти. Очекувајте поволен ден.

Љубов: Уживате во својот живот и во својата слобода. Сега моментално не сте подготвени за нова љубовна врска.

Здравје: Проблеми со нервите.

 

Девица

Работа: Може да очекувате подобрување на ова поле. Успешно ќе ги решите малите проблеми кои сте ги имале.

Љубов: Со саканата личност планирате брак и заедница. Сонувате за сериозни промени.

Здравје: Мали проблеми со очите.

 

Вага

Работа: Добивате шанса на работното поле да остварите унапредување. Очекувајте позитивен период.

Љубов: Може да дојдете до интересна средба со личноста со која флертувате. Чувствувате дека сте подготвени за врска.

Здравје: Имате вишок енергија.

 

Скорпија

Работа: Финансиите ви одат на подобро и поради тоа се чувствувате сигурни и задоволни. Доста работи ви одат во добар правец.

Љубов: Ако покажете премногу љубомора кон патнерот, тоа може да го оддалечи од вас.

Здравје: Избегнувајте цигари.

 

Стрелец

Работа: Ве очекува поволен период на работното поле да ги остварите своите планови. Судбината е на ваша страна.

Љубов: Ако сте слободни, доаѓа прилика за познанство со личност која емотивно ќе ви годи.

Здравје: Наклонетост кон алергии.

 

Јарец

Работа: Очекувајте напорен ден. Потребно ви е доста време да ги завршите сите обврски.

Љубов: Очекувајте поволен ден за излет, или некое кратко патување со партнерот.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

 

Водолија

Работа: Неопходно е повеќе да се посветите на работата ако навистина чувствувате дека сте подготвени да напредувате.

Љубов: Ако сте подготвени да превземете иницијатива кон личноста која ви се допаѓа, можен е почеток на врска.

Здравје: Несоница ве мачи.

 

Риби

Работа: Ве очекува период во кој нема да ви биде лесно сите работни проблеми да ги решите сами.

Љубов: Ако сте слободни, се вртите кон нови познанства. Очекувајте позитивен ден.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.