Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон носење пребрзи заклучоци на работното поле.

Љубов: Партнерот ќе се постави ладно кон вас, а таквиот став, на некој начин, доведува до разочарување.

Здравје: Потребно ви е повеќе одмор.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Денешниот ден не ви е поволен за работа. Водете сметка околу можните грешки од ваша страна.

Љубов: Можни се мали несогласувања со личноста која ви значи. Сепак, до крајот на денот ќе успеете се да решите.

Здравје: Чувствителни бубрези.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Можете многу лесно да одите во несогласувања со колегите кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Лесно ја прекинувате врската со личноста која ви значи. Сметате дека сте погрешиле во изборот на партнерот.

Здравје: Посетете лекар.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Оптоварени сте со проблеми кои не сте ги направиле поради ваша вина. Највише од се ви пречи неправда.

Љубов: Лесно доаѓате до нови познанства кои ќе ве водат во љубовна врска.

Здравје: Проблеми со аритмија.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Ако сакате да ја докажете својата способност кога е во прашање работата, побарајте од надредените прилика да напредувате.

Љубов: Може да го поправите односот со партнерот ако се потрудите да поработите на комуникацијата.

Здравје: Проблеми со варењето.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Подготвени сте на промени кога е во прашање работата и повеќе не сакате да трпите работи кои не ви одговараат.

Љубов: Ако постојат било какви несогласувања помеѓу вас и партнерот, ќе ги решите.

Здравје: Болки во грлото.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Ќе добиете прилив на пари кој ќе ви го поправи расположението. Денот ви е генерално добар за работа.

Љубов: Барате сигурност крај личност која ќе покаже дека не е вистинскиот избор на партнер за вас.

Здравје: Губење на апетитот.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Имате поддршка од своите соработници кои во вас гледаат некој вид на пример. Очекувајте поволен ден за работа.

Љубов: Ве очекува нова авантура во која ќе уживате. Може да очекувате позитивен ден.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Имате јасно зацртани цели кои ќе успеете да ги остварите ако бидете упорни и доследни.

Љубов: Не посветувате доволно време на својот партнер. Вашиот однос оди кон сериозна криза.

Здравје: Проблеми со главоболка.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Очекувајте поволен ден на полето работа. Пред вас се решенија за некои стари проблеми.

Љубов: Можно е да сте го прекршиле вeтувањето кон саканата личност, и поради тоа сега ве гризе совест.

Здравје: Посетете стоматолог.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Можно е да се случуваат некои промени кои не ви одговараат. Работната стабилност ви е раздрмана.

Љубов: Имате несогласувања со саканата личност. Ве очекува период во кој вашиот однос ќе биде во криза.

Здравје: Вознемирени сте.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Пред вас е период кој ви носи нови работни прилики. Важно е на време да ја препознаете својата шанса.

Љубов: Ако сте слободни, некоја личност од кругот на пријатели би можела да ви ги признае чувствата кон вас.

Здравје: Добро се чувствувате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.