Овен

Не се согласувате најдобро со идеите на пријателите. Незадоволни сте од врската. Другата страна ви делува ладно, незаинтересирано и дистанцирано.

Бик

Мометално стагнирате. Љубоморни сте и многу работи изговарате пред партнерот. Другата страна се повлекува поради вашето однесување.

Близнаци

Ве очекува успех. Емотивно сте незадоволни. Имате субјетивен впечаток дека никогаш нема да најдете партнер кој ќе ви одговара.

Рак

Состојбата во која се наоѓате ве мотивира повеќе да се посветите на обврските. Незадоволни сте од емотивното поле. Ниту на некој давате љубов, ниту  на вас некој внимава.

Лав

Со многу самодоверба ќе ги решите сите проблеми. Врската ви е во криза. Ниту вие, ниту другата страна се бори да ја одржи. Свесни сте дека емоциите згаснаа.

Девица

Задоволни сте од постигнатите резултати, а незадоволни од идеите. Нема нови случувања. Ниту се трудите да запознаете некој, ниту имате некој социјален живот.

Вага

Креативни сте и прилично успешни и задоволни. Не ви оди комуникацијата со партнерот. Имате впечаток дека не ве сфаќа и дека е љубоморен без потреба.

Шкорпија

Работите започнуваат да се придвижуваат. Презадволни сте од врската. Имате впечаток дека потрагата по личноста со која ќе останете до крајот на животот заврши.

Стрелец

Успешно ги реализирате сите планови. Саканата личност е нервозна. И се тргате од патот, бидејќи сакате да избегнете непотребни кавги.

Јарец

Ќе бидете под стрес поради финансиите. Никој не ве интересира. Се плашите дека таквата ситуација може да се одложи и засекогаш да останете сами.

Водолија

Денес сте еспедитивни и нетрпеливи. Имате впечаток дека партнерот нешто крие. Внимателно внимавате со кој комуницира и со кој се гледа. Партнерот смета дека чудно се однесувате.

Риби

Имате одлична комуникација со пријателите кои се постари од вас. Саканата личност сака да разговара со вас. Не и е важно вашето мислење, од вас очекува само разбирање и поддршка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.