Овен

Денешната атмосфера е означена со крајот на работата на долгорочен проект. Задоволството од постигнатите резултати ќе ве исполни со посебна ревност. Овој ден е обележан со заеднички планови за одмор. Ве очекува многу динамичен и возбудлив период. Главоболка.

Бик

Вашето службено патување ќе биде обележано со успешно склучени деловни договори. Финансискиот развој конечно е во согласност со вашите очекувања. Не дозволувајте да се создаде преголемо растојание помеѓу вас и вашиот партнер. Решете го коренскиот проблем на време. Намален имунитет.

Близнаци

Успешни деловни преговори и конструктивни дијалози ќе го одбележат овој ден. Со вашите оригинални идеи, успешно ќе ја победите конкуренцијата. Слободните Близнаци денес можат да се заљубат на прв поглед во шармантна Вага или Водолија. Посветете се на медитацијата.

Рак

Првите чекори во приватниот бизнис ќе одат во совршен ред. Наскоро се очекува да се прошири кругот на деловни соработници. Се повлечевте во кругот на вашето семејство, а тоа е важен извор на вашата инспирација и ревност во сите други животни планови. Проблеми со стомакот.

Лав

Овој ден може да ви донесе успешна деловна средба со колегите и претпоставените. Конечно, имате доволно финансиски ресурси за да развиете понатамошен бизнис. Се очекува Лавовите да ја обноват претходно започнатата врска со личност која многу им значела. Одморете повеќе.

Девица

Некои од вашите соработници може да се обидат да ја поткопаат вашата позиција. Очекувате некои задоцнети исплати, но ќе бидете во ситуација да ги чекате уште некое време. Девиците денес преку пријателите можат да запознаат многу привлечна, но и малку ексцентрична личност. Можно е да започнете врска. Проблеми со алергија.

Вага

Доминантна тема на овој ден и понатаму е финансиската состојба. Ви се дава можност да заработите преку друга работа, а тоа може да биде некое од вашите хоби. Овој период ќе ви донесе многу нови можности да ја запознаете вашата сродна душа. Средбата повторно ќе предизвика пеперутки во вашиот стомак. Направете тест за хормони.

Шкорпија

Подобрениот квалитет на комуникацијата ќе ви донесе нови перспективи за напредување во кариерата. Наскоро ве очекува голема победа. Слободните Скорпии денес можат да запознаат интересна личност во знакот Рак или Јарец. Зголемена нервоза.

Стрелец

Цело време доминантна тема се финансиите. Посебен успех ги очекува Стрелците кои се занимаваат со трговија и кои се на раководни позиции. Овој ден може да ви донесе почеток на нова врска со личност во знакот Близнаци или Вага. Напнати сте, реагирате на ситници.

Јарец

Денеска бидете внимателни, бидејќи може да се појават неочекувани пречки. Откажувањето на важен деловен состанок може да ги наруши сите ваши планови. Јарците кои се во врска може да бидат во искушение да започнат тајна врска. Уморни сте, лошо спиете.

Водолија

Овој ден ќе биде одбележан со пофалби и признанија за покажаните резултати. Постои можност за промоција и зголемување. Зголемената нервоза може да ви помогне да реагирате импулсивно на коментарите на партнерот. Потрудете се и покажете трпение. Сонот не ти доаѓа во очи.

Риба

Овој ден може да биде одбележан со недоразбирања со колегите и деловните соработници. Обидете се да ги презентирате вашите идеи и деловни планови што е можно попрецизно. Пред вас е романтичен период и љубовна авантура со Девица или Скорпија на патување. Здравјето е стабилно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.