Вага 24.9.-23.10.

Работа: Ве очекува поволен ден за обавување на работни обврски. Бидете одговорни околу својата работа.

Љубов: Наскоро ве очекува нова љубовна врска. Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека сака врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

 

Шкорпија 24.10-22.11.

Работа: Успешно ќе ги решите проблемите кои сте ги имале на работното поле. Очекувајте дека ќе имате доста среќа.

Љубов: Ако сте слободни, поволен е ден за ново познанство.

Здравје: Мали проблеми со бешика.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Очекувајте дека околностите на ова поле ќе ви се менуваат во следниот период.

Љубов: Саканата личност полека губи доверба во вас и често се карате. Врската ви влегува во сериозна криза.

Здравје: Имате проблеми со варењето на храната.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Пред вас е период кој може да донесе нова соработка од која ќе бидете задоволни.

Љубов: Иако постојат одредени работи околу кои не се сложувате со саканата личност, можете да најдете компромис.

Здравје: Добро.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Заедно со своите соработници остварувате добра атмосфера на работното поле.

Љубов: Преку круг на пријатели остварувате ново познанство кое може да прерасне во емотивна врска.

Здравје: Без големи проблеми.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Конечно ќе ги остварите своите работни цели. Пред вас е поволен период.

Љубов: Можно е да сте подготвени на тоа да ви се случи нова љубов. Конечно, сте ставиле точка на врската од минатото.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Ве очекува помош околу работните проблеми кои не сте успеале да ги решите сами. Пред вас е период кој носи добри промени.

Љубов: Задоволни сте од ситуацијата која ја имате со саканата личност, и убаво ви е.

Здравје: Се чувствувате добро, и немате проблеми.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работa: Ве очекува помош околу работните проблеми кои не сте успеале да ги решите сами. Пред вас е период кој носи добри промени.

Љубов: Задоволни сте од ситуацијата која ја имате со саканата личност, и убаво ви е.

Здравје: Се чувствувате добро, и немате проблеми.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Судски прашања кои останале нерешени, можете да ги довршите во следниот период, и тоа во своја корист.

Љубов: Пред вас е период кој може да ви донесе доста компликации на полето емоции. Водете сметка околу комуникацијата.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите подобрување на заработувачката. Нови шанси ви се укажуваат сега.

Љубов: Подготвени сте да се пуштите во нова врска. Ве очекува поволен период за вљубување и романтика.

Здравје: Се чувствувате добро.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Очекувајте дека ќе бидете задоволни од исходот на случувањата во текот на денешниот ден.

Љубов: Саканата личност пријатно ќе ве изненади. Може да очекувате добар период за љубов.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Имате многу работни обврски денеска, па важна ви е организацијата за да успеете се да завршите на време.

Љубов: Немате големи грижи околу односот со саканата личност. Убаво функционирате и задоволни сте.

Здравје: Пад на имунитетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.