Празниците се популарно време во годината за свршувачка, а според астрологијата овие четири хороскопски знаци најверојатно ќе се верат до крајот на годината.

Овен

Во последниот период ви се случија многу пресврти, но конечно среќата ќе биде на ваша страна. Но, кога станува збор за празниците, тогаш ве очекува уште поголема среќа. Личностите родени во овој хороскопски знак ги очекуваат промени, а тоа можеби вклучува и веридба. Овие промени ќе ги натераат да сфатат дека љубовната врска во којашто се може да трае доживотно.

Рак

Сезоната за празници секогаш ги погодува личностите родени во овој хороскопски знак, но во последно време тие се подготвени да ја покажат својата ранливост и чувствителност пред саканата личност и да бидат свои во врската. Токму поради тоа, нивната врска ќе стане уште посилна и подлабока. Па, немојте да се изненадите ако вашата врска премине на следното ниво за време на празниците.

Девица

Бидејќи Венера е во земјен знак, вашиот љубовен живот ќе биде многу страсен. Колку и да сте пребирливи кога станува збор за романтиката, сепак ќе почувствувате пеперутки во стомакот иако сте во долготрајна врска. Вие постојано размислувате за вашата врска, но и вашиот партнер размислува за истото. Бидејќи е заљубен, тој можеби ќе се обиде и да ви стави прстен на раката. Бидете подготвени за можноста за преминување на врската на следно ниво.

Јарец

Планетата на љубовта е во вашиот знак, па за време на празниците ќе се чувствувате како романтична личност. Тоа не личи на вас, но да се биде заљубен е навистина добро чувство, зарем не? Послушајте го своето срце. За време на празниците ќе бидете расположени да ја подигнете врската на повисоко ниво, па можеби на партнерот ќе му го поставите судбоносното прашање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.