Очекуваната 2019 година е извонредна година од астролошка гледна точка. Она што нè прави толку возбудени е тоа што боите во внатрешноста, облеката, додатоците, ќе ни донесат повеќе радост и среќа. Секој од 12-те кинески ликови ги имаат своите среќни бои за 2019 година, а на 5 февруари официјално ќе ја примиме новата кинеска година, која ќе биде под влијание на кафеавата свиња.

Погледнете кои се тие.

Стаорец (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 година на раѓање) розова, сина, бела, беж.

Бик (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009) жолта, зелена, црвена, црна.

Тигар (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010), црвена, бела, беж, сина, виолетова.

Зајак (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) жолта, портокалова, зелена, бела.

Змеј (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012) розова, бела, сина.

Змија (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013) црвена, зелена, кафеава, црна.

Коњ (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014) розова, бела, црвена, црна.

Коза (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015) сина, црвена, жолто-зелена.

Мајмун (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016) жолта, розова, бела, сина.

Петел (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017) портокалова, сина, розова, црна.

Куче (1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018) розова, беж, сина, зелена.

Свиња (1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019) жолта, црвена, бела, црна, сина.

Кои се симболите на индивидуалните бои?

Црвено – Бојата на љубовта, страста, плодноста и моќта.

Сино-зелена – Комбинација за семејна среќа.

Жолта, златна – Да се ​​привлече богатство, изобилство, вклучително и на здрав начин.

Виолетова – Привлекува богатство.

Црна и Сина – Со цел да бидете успешни во работата, финансиите.

Бела, сребрена – За обнова, нов почеток, позитивна промена во животот, внатрешна хармонија, нова љубов.

Портокалово, жолто – За позитивно расположение и енергија, отстранете ја тагата.

Розова – За мир и хармонија.

Кафена – Сигурност, безбедност и стабилност.

Беж – смиреност.

Запомнете, од првиот ден од 2019 година, да додадете бои во некоја форма во вашиот секојдневен живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.