Oвен

Работа: Имате лоша соработка со колегите. Не успевате да најдете заеднички јазик, ниту решение за проблемите.

Љубов: Не сте сигурни во емоциите на саканата личност. Правите проблем таму каде што го нема.

Здравје: Раздразливи сте.

Бик

Работа: Финансиската ситуација не е онаква каква што сакате да биде. Ви недостасува финансиска сигурност. Размислувате што да направите по повод овој проблем.

Љубов: Емотивно во потполност сте исполнети.

Здравје: Проблеми со хормоните.

Близнаци

Работа: Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите. Идеите кои ги сметате за генијални, другата страна ги одбива.

Љубов: На личноста која ви се допаѓа, не успевате да и пријдете.

Здравје: Солидно.

Рак

Работа: Во незгодна ситуација сте на работа. Надредените сакаат ваше мислење за идеи кои ви делуваат необично.

Љубов: Изненадувачко познанство во вас будат емотивни потреби.

Здравје: Ве стигнал заморот.

Лав

Работа: Вредни сте и амбициозни. Работите на решавање на стари проблеми и сигурни сте дека сте на вистинскиот пат да ги решите.

Љубов: Симпатијата ве заморува со приказна, и одбивате состанок.

Здравје: Потребно е добро да се одморите.

Девица

Работа: Добивате нова работна понуда. Толку сте воодушевени од неа што ја прифаќате веднаш.

Љубов: Ве очекува интересно познанство. Одамна не сте сретнале личност која ви се допаднала на прв поглед.

Здравје: Циркулацијата не е подобра.

Вага

Работа: Фокусирани сте на воспоставување на работна соработка со странци. Комуникацијата не е најдобро, но вие упорно одите кон своите цели.

Љубов: Емотивно не сте задоволни. Имате впечаток дека врската влегла во монотонија.

Здравје: Добро здравје.

Скорпија

Работа: Не ви се допаѓа ситуацијата на работа. Принудени сте да ги одработите обврсктие на начин кој ви се допаѓа.

Љубов: Една работа која ве чини среќен е тајната врска. Нетрпеливо го чекате следниот состанок.

Здравје: Солидно.

Стрелец

Работа: Ве очекуваат проблеми со финансиите. Тие негативно ќе се одразата и на работните планови.

Љубов: Во емотивна смисла немате никакви очекувања ниту аспирации. Ви годи самотија.

Здравје: Дисбаланс на хормоните.

Јарец

Работа: Имате тврдоглав став и не успевате да постигнете работен договор. Зборот компромис не е во вашиот речник.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Имате потреба за интензивен однос.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Водолија

Работа: Потребна ви е пауза од обврски. Имате впечаток дека сите грижи се на ваш грб.

Љубов: Партнерот ве разбира. Поради тоа го одложувате состанокот со него.

Здравје: Најмногу ви треба одмор сега.

Риби

Работа: Неповолната работна ситуација ја прифаќате лично, како исклучиво вие да сте одговорни за неуспех.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Саканата личност го препознава вашето расположение и пробува да ве охрабри.

Здравје: Уморни сте.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.