Бик

Тие се однесуваат како типично ‘разгалено дете’. Не само што Бикот го потценува доброто кај луѓето, туку ако некој се однесува добро кон него, тој ја презема таквата акција здраво за готово. Бикот не знае да каже „благодарам“ – всушност, овој хороскопски знак навистина верува дека покажувањето благодарност не му дава популарност и го лишува од почит кон другите. Тоа е причината зошто Биковите секогаш сакаат повеќе, се повеќе и повеќе. И кога ќе добијат повеќе, за нив е многу малку.

Близнаци

Тие можат да ја прифатат благодарноста на другите како едноставен подарок што го заслужуваат. Кога станува збор за влез во туѓ простор и / или време, тие не се загрижени за тоа и не им е грижа што ќе мислат другите. Дајте нешто на близнаците и тие ќе ви се заблагодарат, но ако само се осмелат да одземат нешто од нив или да им го потрошите времето – тие ќе ве уништат.

Девица

Девицата нема да ве цени затоа што не цени никого или ништо друго освен неа. Тоа едноставно не е во нејзиниот карактер и животен стил. Денот на благодарноста доаѓа кај Девицата во мали дози и тоа е затоа што таа искрено верува дека ги заслужува сите дарови што и се дадени. Таа јасно подеува сè на црно-бело, а добрите емоции во нејзиниот живот имаат многу малку простор.

Вага

Тие лесно ќе ве измамат. Ова е нивниот план на дејствување: прво да ве шармираат со љубезност, да сочувствуваат со вас, а потоа да започнат да ве користат. Кога ќе им дадете сè што им треба – пари, време,љубов, грижа и што и да е, тие само ќе заминат без предупредување затоа што веќе имаат сè што сакаат. Ова е исклучително неблагодарен и бесчувствителен знак, затоа внимавајте со нив.

Шкорпија

Шкорпиите очекуваат премногу од другите … и на крајот се разочарани ако не го добијат тоа. Овој хороскопски знак ги гледа луѓето околу себе како пиони, создадени да му служат, родени само за подобрување на неговиот живот. Не очекувајте Шкорпија да ве сака и цени. И покрај сите ваши напори да го задоволите, нема да ви се заблагодари.

Водолија

Водолијата е пријателски настроена кон сите и лесно може да ве убеди во лојалност кон вас. Но, ова е само маска. Можете и месечината да и ја симнете на водолијата а за тоа ќе добиете само мала и иронична насмевка, но тоа е многу далеку од израз на благодарност. Најважно за нив се самите тие и тоа е.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.