Венера, планетата на љубовта, убавината, врските и задоволството, им носи поволни денови за романтика во април на овие три хороскопски знаци.

Близнаци

Живејте Близнаци. Не секој ден божицата на љубовта и убавината е вашиот хороскопски знак. Во меѓувреме нештата ќе се сменат, но тоа не значи дека нема да ги искористите придобивките. Всушност, ова е можност за вас да тргнете на патување кон себеси.

Без разлика дали сте во врска, за да имате среќен живот клучно е да се сакате себеси безусловно. Запомнете, врските во вашиот живот се одраз на односот што го имате кон себе. Ако веќе сте во здрава и исполнета врска, ова е можност да направите чекор понатаму.

Вага

Сакате да бидете заљубени, Ваги. Толку многу, така што ќе направите сè што е во ваша моќ да создадете хармонично опкружување каде ќе можете да уживате во убавината на вашата идеална естетика. Вие сте уметници и креативци, па овој месец Венера ќе ја активира вашата експресивна петта куќа на романтика, страст и разнолика автентичност.

Бидејќи Венера е ваш планетарен владетел, вие сигурно ќе ги почувствувате ретроградните ефекти, но романтичните чувства ќе бидат уште понагласени овој период. Можеби ќе имате можност да ја обновите минатата љубов, затоа не дозволувајте оваа енергија да пропадне. Покрај ова, Венера ќе ви даде можност да ги преиспитате вашите креативни проекти, затоа предадете ѝ се на вашата муза.

Стрелец

Уживајте во љубовта Стрелци. Толку многу нешта ви се случат овој месец, а едно од најважните случувања ќе биде романсата. Сонцето ќе ја активира вашата експресивна петта куќа на љубовта, радоста, романтиката и креативноста оваа сезона.

Венера влезе во знакот на Близнаци на 3-ти април, со што ќе се активира вашата седма куќа посветена на партнерските односи и врските. Ова не само што ќе доведе до хармонизирање на вашите односи, туку ќе ви ја зголеми и харизматичноста. Како и да е, Венера ќе биде ретроградна и во вашиот знак овој месец, па затоа обрнете внимание и на вашите партнерски односи овој период.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.