Петок е датумот на огледалото, магичната низа од 11.11. носи поволна енергија, според нумеролозите!

Ноември е месецот кога полека се подготвуваме за крајот на годината, го завршуваме започнатото и се подготвуваме за нов почеток, нова фаза од животот. Во астролошка смисла, овој ноември започна малку бурно бидејќи на 8 ноември имавме полна месечина.

Можно е да донесе многу промени, но многу од нив, дури и ако сега не ви изгледаат така, всушност се многу важни за вас.

Сепак, светлината секогаш ја победува темнината, па во ноември пристигнуваат поповолни денови. Еден од најсреќните датуми во нумерологијата е секако 11.11. Годинава на 11 ноември повторно ја имаме убавата енергија од низата 11-11, односно магичниот датум на огледалото.

Нумеролозите сметаат дека овој ден е особено поволен за трансформација, но се се прави преку зголемени емоции. Можно е некои од нашите потиснати емоции и стравови да излезат на површина, особено кога се работи за љубовни врски.

Но, тоа значи да се ослободите од сето она што ви тежело. Партнерот треба да знае за ова, а сега, кога сите „карти се отворени“, можете полесно да најдете компромис.

Покрај тоа, 11 ноември е време за креативни идеи и потрага по нови нестандардни решенија. Вреди да ги запишете вашите размислувања и идеи, да ги земете предвид. Можеби е време да искусите некои стари идеи кога станува збор за работата и развојот.

Утре важно е да останете смирени и оптимисти. Направете нешто убаво за себе, одете на базен или спа центар, почестете се со релаксација и одмор. Особено е важно да се опуштите и да се опуштите. Ослободете се од негативната енергија за да можете да се наполните со нова енергија. Чувајте ги вашите емоции под контрола, научете како да ги истакнете и споделувате со други луѓе.

11-11 е ден на позитивни промени, прифатете ја вашата шанса!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.