Семејството на Васил Ангеловски од скопско Маџари упатува апел за помош. Тие бараат какви било информации за Васил, кој исчезнал од дома во 13 часот.

Како што велат од семејството на Васил, тој е склеротичен и со деменција. Од дома излегол облечен во сина јакна без ракави, на глвата носел светло сина капа, а со него имал велоиспед „Пони“.

Телефон за контакт е 070 383 343

Татко ми Ангеловски Васил не е вратен од 13 часот, го бараме насекаде. Човекот е склеротичен и со деменција, излезен е со пони точак црвен со плава јакна без ракави шушкавец. Носи капа светло плава, ќе ве молам споделете. тел. за контакт 070 383 343, Скопје од Маџари – се наведува во апелот за помош.

Tatko mi Angelovski Vasil ne e vraten od 13:00 casot go barame nasekade,covekot skleroticen i so demencija,izlezen e so…

Gepostet von Boshko Angelovski am Dienstag, 20. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.