На Симон Тодоров од Кочани, на 15 годишна возраст ненадејно ми се појавила болеста DG: Tu cavum nasi lat sin (angiofibroma juvenile’), тумор на крвните садови.

За неговиот здравствен проблем потребна е итна операција во Италија, во болницата Варесе кај проф.Paul Castelnuovo.

Затоа ги повикува и замолува сите хумани граѓани и фирми, да му помогнат да ги собере паричните средства од 47.500 евра за да можам да замине на операција и да му е радува на животот.

Донаторска сметка: Шпаркасе банка (250-0230002647-21)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.