Земјотрес со јачина од 3 степени по Рихтер е регистриран во единаесет часот и 34 минути на осум километри од Кичево.

Земјотресот е лоциран на два километри длабочина. Оваа седмица во Македонија беа почувствувани повеќе земјотреси и тоа во западните делови од државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.