Карина Еле е поранешна атлетичарка која по завршувањето на кариерата се сврте на манекенството. На пистата подобро и оди отколку на патеката а како и не кога има милиони следбеници на Инстраграм.

Карина има 29 години и фановите и ја доделија наградата фитнес модел на светот.

Заслужено, зарем не?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.