На кафе со нашиот пријател Alexis Tsipras.
Големи се шансите наредната недела кога комитетот за нобелова награда ќе ги обзнани имињата на нобеловците за оваа година и веруваме дека нобеловата награда за мир ќе оди во рацете на Зоран и Алексис. Несомнен е фактот дека ја заслужуваат и дека направија многу не само за нашите два народа туку за целиот регион – напиша на својот Фејсбук, Сефер Цановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.