Јас сум човек што покажал сериозна толеранција. Извршувајќи ја највискоката функција во изршната власт сум на удар на на јавноста но денеска слободата живее во Македонија и таа треба да се почитува, должност ми е да одоговорам на критиките и да бидат корегиран под будното око на новинарите, рече денеска премиерот Зоран Заев по рочиштето со новинарот Зоран Божиновски.

Но кога ќе поминат нормалните граници, кога ќе бидат повредени чуствата, кога сте исклеветени, навредени, кога вашите деца се исправени да ве прашаат зошто некој ве кажува дека сте дел од рекет акција, дека сте во криминална група дека правите штета во милионски суми во државата, дека сте капут, ги поминува сите граници и треба да поднесете тужба-рече Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.