Скопките пожарникари работат за 20.000 денари плата откао минатиот месец примањата им биле намалени за цели 20 отсто.

Синдикатот на пожарникари на Град Скопје се закани и со протести, но за тоа Шилегов не слушнал. Вели дека намалувањето наплатите не било по негова желба туку бидејќи се скратени блок дотациите.

А, на реакциите на пожарникарите гледа како на манипулација, пренесе ТВ.21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.