Казнети се 10 лица кои не ја почитувале забраната за движење од 22 часот (21.03.2021) до 05 часот (22.03.2021), соопштија денеска од МВР.

Во текот на изминатото деноноќие за мерката за носење лична заштита на лице, пак, регистрирани се 242 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата.

Во меѓувреме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.