Македонскиот модел Катарина Ивановска и нејзиниот партнер Цобе наскоро ќе станат родители по втор пат. Во интервју за естрадниот магазин „Бесктејџ“, таа открила дека очекува женско бебе, а како што додава за неа го одбрале името Кира.

Ова име всушност го планирале за нејзиното прво дете, синот Вања, за кое додека била бремена мислеле дека е женско.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.