Следете ја во живо 27-мата Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ. Се очекува обраќање на Јован Јаулески ВД Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.