Махир Демишоски, внук на починатата пациентка од Струга го обвинува министерот Филипче оти лаже дека таа починала од корона и оти намерно ги пумпаат бројките. Тој уверува дека роднината умрела од псоријаза и од болести кои ги имала долги години како дијабестес а не од корона.

Тој уште се жали дека синот на починатата жена кој дошол од Италија да ја види мајка си и оти го пуштиле дури откако починала.

Прочитајте го сведочењето на внукот Махир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.