Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри има на патниот правец Куманово – Страцин, од 100 -150 метри, на планинскиот превој Стража и до 100 метри на планинските превои Ѓавато и Кула.

Како што соопштија од ЈП Македонијапат, сообраќајот на патиштата ноз државата се одвива тековно по претежно влажни коловози. ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.