Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ објави на Фејсбук дека во близина на училиштето „Коле Неделковски падна дрво.Од фотографиите се гледа дека дрвото има зелени лисја, здраво стебло, но нарушен коренов систем поради кој што може да падне и без посилен ветер.

Затоа, внимавајте каде ги паркирате автомобилите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.