На 2 мај поради реконструкција на водоводна мрежа ф-400 мм на улиците „Радушка“ и „Вера Циривири Трена“ во населбата Ѓорче Петров прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од „Крсте Раковски“, „Атанас Иљоски“, „Вера Циривири Трена“, „Македонска преродба“, „Шидска“, „Јосиф Даскалов“, „Никола Вукмировиќ“, „Црногорска“, „Ѓурчин Кокале“, „Крушевска“, дел од „Борис Сарафов“, „Радушка“ и „Ангел Винички“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување на интервенцијата, соопшти ЈП „Водовод и канализација – Скопје“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.