На протестот за правда за уставобранителите се случи една трогателна сцена.

Една повозрасна жена, која од изнемоштеност се движи во количка, гордо застана, додека се пееше химната на Република Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.