НИ СЕ СЛУЧУВА НО НЕ ВЕРУВАМЕ ДЕКА ЌЕ НИ СЕ СЛУЧИ

Преку 100 години Македонците гинеа и го градеа македонскиот идентитет.

Денес, три ментални селанчиња (Заев, Шеќеринска и Димитров), со еден потпис, го укинуваат постоењето на сите нас, како и постоењето на македонскиот идентитет и историјата што нашите претци и ние ја создававме како Македонци.

Ни се случува, но не веруваме дека ќе ни се случи – напиша професорот Горазд Росоклија на својот фејсбук профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.