Железничкиот сообраќај во моментов е во прекин, а закочен е и сообраќајот во овој град бидејќи возот го има блокирано преминот кај Нов мост.

Екипи на СВР Велес се на терен и вршат увид на местото на настанот. Подетални информации очекуваме во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.