Еден од најдобрите европски кошаркари Милош Теодосиќ и неговата сопруга Јелисавета Орашанин станаа родители по вторпат.

Тие по ќерката добија и син кој се роди во Италија каде што Тео игра за Виртус од Болоња.Јелисавета е една од најдобрите српски актерки која ја стави кариерата во втор план додека сопругот играше во НБА лигата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.