Иако напишала во честитката „ти благодарам за сите лекции“, изгледа Тамара Тодевска не ја научила основната, дека ѝ ја честита независноста на Република Македонија. Или пак, не успеа доволно да собере храброст, па да ѝ честита на Северна, која ја претставуваше на Евровизија, а и ја илустрира честитката со фотографија од настапот во Тел Авив.

Честити празник татковино моја!
Ти благодарам за сите лекции. Ти благодарам што ме направи силна, храбра, одлучна.
Да си ни вечна!, пишува Тодевска во честитката.

По скандалот на 4 јули во Амбасадата на САД, кога Тодевска ја испеа државната химна изоставувајќи ги Гоце Делчев, Даме Груев, Сандански, таа ги откажа закажаните настапи во државата и се повлече од јавноста.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.