Мирослав Лајчак, спрецијалниот претставник на ЕУ за дијалогот помеѓу Белград и Приштина, од синоќа престојува во Косово каде, меѓу останатото, се сретна со претседателот на земјата Хашим Тачи.

Иако Тачи рече дека не сака состанок и со денови зборуваше за тоа, сепак тој се одржа. Меѓутоа, се случи уште нешто – дезинфекција на кабинетот по средбата.

Имено, кратко време по средбата на фејсбук почна да се споделува снимка од кабинетот на претседателот во кој се врши дезинфекција на просторот во кој Лајчак и Тачи престојувале.

Presidenca merr masat intensive për mbrojtje nga COVID 19Dezinfektimi bëhet nga DR. BUBA

Gepostet von Dardan Pozhegu am Dienstag, 16. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.