Поранешниот новинар Зоран Иванов на Фејсбук искоментира за последните случувања помеѓу Франција и Австралија околу набавката на оружје и улогата на Велика Британија во сето ова.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.