Еден маж е убиен, а двајца се повредени кога на нив пукала жена во еден бар во близина на Чикаго, а потоа се самоубила.

Пукањето се случило во петок навечер во салон за цигари во еден клуб, а според првите наводи е пријавено дека четворица се повредени. Полицијата како напаѓач идентификувала 51-годишна жена која застрелала тројца мажи, а потоа си го одзела животот.

Причина за нападот се деловни проблеми, објави полицијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.