Украина е во шок отако беше објавено видео од тамошниот политичар Володимир Баидих како се изживува врз своето куче. Тој беше фатен како со возилото го влече кучето кое беше врзано за нозете.

Здруженијата за заштита на животни бараат строга казна а кучето било соодветно згрижено со тешки повреди на шепите и стомакот.

Погледнете го изживувањето

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.