Ајфеловата кула денеска е привремено затворена поради обемни врнежи снег.

Пристапот на туристи до Ајфеловата кула постојано се забранува во услови на лошо време.

Локалните власти во седум области во северозападна Гранција за денеска и утре се во зголемена готовност за реализација на вонредни планови, со оглед на тоа што се очекуваат обилни врнежи снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.