Полицијата од американската држава Охајо заплени пиштол од шестгодишно дете во градинка.

Полицијата од градот Колумбус добила дојава дека детето носи нешто тешко во панталоните.

Не е познато дали пиштолот бил наполнет , но на полициските фотографии се гледаат и куршуми покрај запелнетиот пиштол.

Се истражува како детето дошло до оружјето. Директорот на градинката Тајри Полард изјави дека им напишал пријава на родителите дека детето ќе се соочи со соодветна казна, но не е познато каква.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.